Тернопіль Інформ

Як би складно не було, наша робота – це про віру в те, що справедливість не знає кордонів чи часових обмежень

Як би складно не було, наша робота – це про віру в те, що справедливість не знає кордонів чи часових обмежень
26957 ПЕРЕГЛЯДІВ

Незважаючи на те, що Луганська обласна прокуратура продовжує працювати без доступу до власної території, 2024 рік став роком нових ініціатив, які забезпечили підтримку постраждалих та ефективне переслідування злочинців.

У минулому році, за ініціативи Офісу Генерального прокурора, було створено новий відділ підтримки потерпілих і свідків. Цей відділ став точкою опори для тих, хто роками мовчав через страх або відчуття, що справедливість для них недосяжна.

Такий підрозділ став не лише місцем, де люди отримують юридичну допомогу. Це простір, де вони можуть розповісти свої історії, відчути підтримку та впевненість у тому, що вони не самі.

Вже понад 3 місяці функціонує відділ. І ми маємо перші результати. Станом на січень 2025 року підрозділ надає допомогу 9 особам. Серед них: 1 дитина, 1 постраждалий від сексуального насильства, 1 цивільний, звільнений з російської неволі.

Символічним стало те, що до нас почали звертатися навіть ті, хто раніше сумнівався у можливостях правосуддя. Ми довели: якщо злочин був скоєний – винуватий не уникне відповідальності, незалежно від терміну давності чи місця перебування.

Один із найбільш показових прикладів, коли свідок, літня людина, яка має проблеми зі здоров’ям і є ВПО в Борисполі, довгий час відмовлявся від контакту з правоохоронними органами та судом. Завдяки злагодженим діям координатора відділу та прокурорів вдалося переконати його надати свідчення у важливій справі про катування військовими рф мешканців села Макіївка під час окупації.

З огляду на віддаленість суду, де розглядали справу, від місця проживання свідка, прокурори організували його участь у засіданні через відеоконференцію. Це стало вирішальним кроком у забезпеченні правосуддя.

Так, в листопаді 2024 року суд ухвалив обвинувальний вирок командиру чеченського спецзагону «ахмат». Цей результат є важливим кроком у боротьбі з безкарністю за воєнні злочини.

Інший приклад – вирок бойовику «лнр», громадянину, причетному до організації проросійських мітингів у тимчасово окупованому Луганську в 2014 році. Розслідування тривало кілька років, і багатьом здавалося, що правосуддя його не наздожене. Однак завдяки злагодженій роботі прокуратури та інших правоохоронних органів, і свідченням очевидців тих подій ми довели його провину та досягли справедливого покарання.

Як би складно не було, наша робота – це про віру в те, що справедливість не знає кордонів чи часових обмежень. Так, ми працюємо без контролю над територією, але ми побудували міст до людей, які десятиліттями чекали на правду.

Ми закликаємо всіх, хто має докази чи свідчення, звертатися до нашого відділу підтримки. Разом ми зможемо відновити справедливість і зробити Луганщину частиною вільної та правової України.

© 2020 ternopol-inform

Мої відео